15.května 2010

02.02.2010 17:18

 

Vážení přátelé,

 

 

Rakovina je slovo, které denně skloňujeme ve všech pádech. Ne každý s ní má  svoji osobní zkušenost. Takových lidí však ubývá.

Proto jsme se i my rozhodly důrazněji upozorňovat svoje kamarádky, kolegyně a známé na nutnost prevence.

 

Velmi se nám líbí myšlenka „Pochodu Prahou“ s AVONEM, ale pro nás je momentálně z časových nebo rodinných důvodů nedostupný. Tak jsme, s laskavým dovolením, jeho hlavní myšlenku převzaly a přizpůsobily do místních podmínek.

 

Pochod proti rakovině je koncipován jako sportovně-společenské odpoledne pro ženy a jejich děti. Dospělé účastnice dostanou bílé tričko s logem akce, které se stane symbolem našeho boje proti rakovině a zároveň volnou vstupenkou na večerní divadelní představení NEBE divadla MALÉhRY.

 

V doprovodném programu mimo jiné připravujeme také výstavu bronzových soch borkovanského sochaře Františka Navrátila nazvanou „ŽENA“, výstavu černobílých fotografií se společným tématem – rakovina, besedu s onkoložkou MUDr.Lenkou Ostřížkovou na téma „Výživa jako prevence“ a také ochutnávku několika zdravých zeleninových jídel. Rádi bychom s Vaší pomocí prezentovaly vakcínu proti rakovině děložního čípku a vysvětlily význam mamografického vyšetření při prevenci a následné diagnostice rakoviny prsu.

 

V souvislosti s přípravami této akce, která se koná 15.května 2010, se na Vás dovolujeme obrátit se žádostí o pomoc při zajištění plynulého průběhu  i podporu naší snahy - chránit sebe i svoje děti.

 

Rády bychom Vám celý projekt představily na osobním jednání, popř. projednaly Vaše představy a naše možnosti.

 

V případě Vašeho zájmu nás, prosím, kontaktujte na promuzeum@email.cz nebo na t.č. 739 038 064

 

Děkujeme za Váš čas, který jste věnovali tomuto dopisu

 

 

Mgr.Věra Colledani

Předseda SPOLKU PRO MUZEUM

 

Krumvíř, 22.února 2010